YAZARLAR | TEKNOLOJİ | MAGAZİN | SAĞLIK | HAYAT | ANKET | Kullanım Şartları | Reklam | Künye | İletişim
EDİRNE TEKİRDAĞ KIRKLARELİ GALERİ VİDEO
Eklenme tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba, 06:52 YAZICIYA GÖNDER 30 Punto 22 Punto
Bakan Süleyman Soylu taksicilerin sahur programına katıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kazandığı günden beri yerel yönetim anlayışının nasıl olması gerektiğini ortaya koyduğunu kaydederek, "İstanbul, dünyanın havası en kirli şehirlerinden bir tanesiydi

İSTANBUL (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kazandığı günden beri yerel yönetim anlayışının nasıl olması gerektiğini ortaya koyduğunu kaydederek, "İstanbul, dünyanın havası en kirli şehirlerinden bir tanesiydi. Çocukları anneleri okula göndermezdi, göz gözü görmezdi bu kirlilikten dolayı. Bugün dünyanın en temiz metropolüyüz." dedi.

Bakan Soylu, Sarıyer ve Kağıthane sakinleri tarafından düzenlenen Seyrantepe'deki İstanbul Şoförler Esnaf Odası'ndaki sahur programına katıldı.

Taksicilerle sahur yapan Soylu, onlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Taksiciler, salona girişte bakan Soylu'ya "Taksici'nin dostu Süleyman Soylu" şeklinde tezahürat yaptı.

Programda konuşan Soylu, İstanbul'da mesleklerini sürdüren taksicilerle ilgili temel meseleleri çok yakından takip ettiklerini, hem bakanlık hem de hükümet olarak taksici esnafının tüm sorunlarına gerekli ilgi ve desteği verdiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şoför esnafıyla yıllardır hem dost olduğunu hem de haklarınızı müdafaa etmeye çalıştığını ifade eden Soylu, sözlerine şöyle devam etti:

"Hükümetlerin, siyasetin hep tercihleri olmuştur, hep de olagelmiştir. Çünkü kaynaklar çok bol değildir. Kaynaklarınıza yönelik siyasal vaatlerinizi, programlarınızı birtakım tercihlerle ortaya koymak zorundasınız. Mahallede hırsız dolaşıyorsa, evinize avize almakla çelik kapı yaptırmak arasında bir tercih kullanıyorsanız, herhalde yüzde doksandokuzunuz çelik kapı yaptırırsınız. Siyaset de böyledir, devlet yönetimleri de böyledir. Bir taraftan terörle mücadele ediyorsunuz, araç gereçinizi takip ediyorsunuz. İnsanınızı takip edeceksiniz. Başkasına ihtiyacınız olmayacak. Biz 'Zeytindalı' harekatında atılım mühimmatımız yetecek mi yetmeyecek mi diye endişe duyuyorduk ama Allah'a şükürler olsun, şimdi kendi evlatlarımızla yapıyoruz. Bu bir rüya. Kendi öz evlatlarımızla daha önce Amerika'dan aldığımız mühimmatları, bombaları yapıyoruz.

1990'da İstanbul su bulamıyordu, şimdi suların altından yollar, tüneller yapıldı. İstanbul ve Türkiye nereden nereye geldi. Şimdi savunma sanayinde yüzde 65'in üzerinde biz üretiyoruz. Milli ve yerli. Bu, sanayimizi güçlendiriyor. Sadece savunma sanayimizde silah ya da silaha dayalı ürünleri üretmiyoruz, onu ürettiğimiz andan itibaren bu sanayinin diğer alanlarda başka tetikleyici değerler ortaya koyarak bizim yüksek teknolojide üretme kabiliyetimizi ortaya koyuyor. Bunları kimse istemez. Türkiye böyle olsun istemezler. Türkiye ayakta dursun istemezler. Türkiye, doğu ile batı arasında köprü olsun istemezler."

İçişleri Bakanı Soylu, "Doğuyu da doğu yapan bizim ülkemizdir, batıyı da batı yapan bizim ülkemizdir. Arasındaki ilişkiyi ortaya koyan da farkı ortaya koyan da bizim ülkemizdir. Bizi etkisiz hale getirmek istemeleri, bizi zayıflatmak istemelerinin temelinde de bu vardır. Hep de bu olmuştur." dedi.

Süleyman Soylu, "İstanbul dünyanın havası en kirli şehirlerinden bir tanesiydi. Çocukları anneler okula göndermezdi, hava kirliliği yüksekti. Göz gözü görmezdi bu kirlilikten dolayı. Bugün dünyanın en temiz metropolüyüz. 1994'te Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu hizmet çizgisi ve felsefesi bugün şehri çok ciddi bir anlayış haline getirdi. Bir yerel yönetimin nasıl ortaya çıkması gerektiğini ortaya koymaya çalıştı. Sirkeci'den ya da Aksaray'dan babamla taksiye binerdik alışverişten sonra. Biz Eyüp'ten Balat'tan geçmezdik, Edirnekapı'dan eve giderdik. Sebebi, kokuyordu çünkü, kimse geçemezdi. Şimdi bütün bunların ortadan kalktığı, oraların da bu kokudan kurtulduğu ve herkesin rahat rahat yaşadığı bir İstanbul var." ifadelerini kullandı.

İstanbul'un 10 milyon metrekarelik yeşil alanının 58 milyon metrekarelik yeşil alana çıktığını dile getiren Soylu, "Neredeyse 6 kat fazla yeşili olan bir şehir oldu. Denizin altından Avrasya Tüneli de Marmaray da geçiyor. Üstten Yavuz Sultan Selim köprüsü de geçiyor. Osman Gazi Köprüsü gibi eserlerle İstanbul'un altyapısı hakikaten güçlendirildi. Bir metropole dünyanın bir baş şehrine yakışan bir hale geldi. Kimden almıştı bunu Sayın Erdoğan. Kimse kusura bakmasın, bu işi yapamayanlardan. Babam çocukluğumuzdan beri şunu söylerdi, 'Cumhuriyet Halk Partisi neredeyse biz karşısındayız' diye. Kimse kızmasın, kimse alınmasın." şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Soylu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine yönelik YSK'ye yasal itiraz haklarını kullandıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Ülke olarak en zor çetin zamanlardan geçerken, hem ekonomik hem terörle mücadele anlamında savaş verirken, oy hakkımızı da mı savunamayacağız? Kıymetli esnafımız, 'bir zarftan 4 tane pusula çıktı. Bunlardan niye dördünü değil de birisini iptal ettin?' diyor. Böyle birşey var mı? Zarfın içindeki oya itirazımız yok ki. İtirazımız şuna, o zarftan çıktıktan sonra hile başlıyor, orada başlıyor. Yoksa zarfın içerisindeki oy masum bir oy. Dördü de masum. Yirmi tane olsa yirmisi de masum. Vatandaş götürüyor zarfın içerisine oyunu koyuyor. Ama ne yapıyor? Belediye meclis üyesinin oyunu sayıyor. Onu çeteleye yazıyor, seçim tutanağına onu yazıyor. Belediye meclisinde oy aynı. Çetele aynı. Sandık sonuç tutanağı aynı. Kimsenin itirazı yok. İki belediye başkanı oyu sayılıyor, ilçe belediye başkanı oyları sayılıyor.

Birçok ilçeye itiraz olmadı zaten. Sancaktepe, Maltepe, Büyükçekmece gibi 3-4 ilçe... Arkadaşlar yüzde 10 oy açtık, YSK seçim farkı 29 binden 13 bine düştü. Ya Allah'ınızı severseniz öbür tarafa hiç yazmaz mı? Ben matematik de okudum, istatistik de. Bir bütünün içerisinde 2 parça varsa ve bunlar birbirine eşitse 2 ayrı parçaya dağılır. Çok az fark olur. Bir tarafa nasıl yatar ya? Bir de diyorlar ki itiraz etme. Ben buna niye itiraz etmeyeyim? Ben buna itiraz etmezsem, hakkımızı savunmazsak seçmen bunu bizden sorar."

Bakan Soylu kanuna göre sandık kurulu başkan ve üyelerinin devlet memuru olması gerektiğini ifade ederek, "Peki bunlar devlet memuru mu yaptılar? Burada kim mağdur oldu?" dedi.

YORUMLAR
Yorum sistemi yenilendi! Yeni sistemde sadece Facebook üzerinden üye olarak rahatça yorum yapabileceksiniz.
Artık yorumlar Facebook’un gelişmiş filtre sisteminden geçerek herhangi bir ONAYA tabi olmadan OTOMATİK olarak sayfada yer alacaktır.
EdirneAktuel.Com, sadece şikayet edilen/şikayete konu olabilecek yorumları gerek gördüğünde kaldırmakla yükümlüdür.
Okuyucu / Kullanıcılarımız yazdıkları tüm yorumlardan Facebook ve diğer tüm sosyal medya hesaplarında olduğu gibi yasal olarak sorumludurlar. Otomatik olarak yayınlanmış yorumlardan EdirneAktuel.Com sorumlu tutulamaz.

Burada yorum yapan her okuyucu/kullanıcı 'Kullanıcı Sözleşmesi'ni kabul etmiş sayılacaktır.
KATEGORİNİN DİĞER HABERLERİ
Otomatik silahla AVM kurşunlayan zanlılar gözaltına alındı
Ege Denizi'nde 30 düzensiz göçmen yakalandı
"Çeltik bekçileri" nöbette
Edirne'den kısa kısa
Edirne'de üzüm bağlarına "gırnatayla" girildi
« geri ileri »
KATEGORİNİN TÜM HABERLERİ  
HAVA DURUMU
EDİRNE 0°C
TEKİRDAĞ 0°C
KIRKLARELİ 0°C
ÇANAKKALE 0°C
İSTANBUL 0°C
VİDEO                             TÜMÜ
Çorlu Ahi Evran Meslek Lisesinde yaşanan rezillik..!
ANKET
Nikahınızı müftü mü yoksa memur mu kıysın..?
MANŞETLER                   TÜMÜ
Lüleburgaz'da yangın
"Gelibolu Motofest" sona erdi
Otomatik silahla AVM kurşunlayan zanlılar gözaltına alındı
Malkara Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Serhat Gökmen oldu
Kırklareli'nde "Bağ Bozumu Şenlikleri"
Kırklareli'nde asayiş
Malkara'da orman yangını
Malkara'da barajda erkek cesedi bulundu
Ege Denizi'nde 30 düzensiz göçmen yakalandı
Göletteki sular çekildikçe telef olan balık sayısı artıyor
Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu
"Çeltik bekçileri" nöbette
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
Edirne'de üzüm bağlarına "gırnatayla" girildi
Tekirdağ'da aranan şüpheli yakalandı
TEKİRDAĞ                             TÜMÜ
"Gelibolu Motofest" sona erdi
Malkara Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Serhat Gökmen oldu
Malkara'da orman yangını
Malkara'da barajda erkek cesedi bulundu
Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'da uyuşturucu operasyonu
Tekirdağ'da aranan şüpheli yakalandı
Tekirdağ'da trafik kazası: 8 yaralı
KIRKLARELİ                         TÜMÜ
Lüleburgaz'da yangın
Kırklareli'nde "Bağ Bozumu Şenlikleri"
Kırklareli'nde asayiş
Göletteki sular çekildikçe telef olan balık sayısı artıyor
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli'nde "Bağ Bozumu Şenlikleri"
Kırklareli'nden kısa kısa
SAĞLIK                                TÜMÜ
İftarda her şey yenilebilir mi..?
Mevsimi geldi aman dikkat..!
Selfie'nin sonu 'Dismorfobi'
Anneler dikkat..!
Uyuşturucuya başlamanın sebebi...
Geçti diye sevinmeyin, 'grip' sezonu değişti
Doktorunuz telefonda ciğerlerinizi dinleyecek
Çocuğunuz bunu yapıyorsa dikkat..!
TEKNOLOJİ                           TÜMÜ
Bu tank suda batmıyor
Bu navigasyon evler için
Facebook'un özür dilemesi yetmez
Soğuk ve karlı havalarda bunlara dikkat..!
Türkiye'den uzay operasyonu için ilk adım
Facebook sahte haberlere karşı harekete geçti
Uygun fiyatlı Android telefonlardaki tehlike..!
Kayıp kişiler artık böyle aranacak
MAGAZİN                             TÜMÜ
Spikerlik kazançlı bir iş mi? Jülide Ateş anlattı
‘Bebek Krizi’ Bakanlığın gündeminde...!
Ersoy, "O kadar beceriksizim ki"
Tuba yanıt verdi! O haber doğru mu?
Beren Saat, “Oha bu ne?”
Yıllar sonra geri döndü
Azerbaycan için canımı veririm!
Meryem Uzerli önceden kaçardı
HAYAT                                  TÜMÜ
Piyasa hareketlenecek, yüzler gülüyor
Takım elbiseli atlet, evlilik maratonunda
Pasaport ve ehliyette yeni dönem..!
Altın toplama işlemi başladı
Sarı-Mavi-Kırmızı-Yeşil... Siz hangisisiniz..?
Kadınlar her yerde
Tüm sürücüleri ilgilendiren haber
Dikkat..! O tarih yaklaşıyor
Abonesi, Üyesidir
TÜM KATEGORİLER
   MANŞETLER    EDİRNE    TEKİRDAĞ    KIRKLARELİ
   SAĞLIK    TEKNOLOJİ    MAGAZİN    HAYAT
   GALERİ    VİDEO    ANKET    HAVA DURUMU
   YAZARLAR    SİTE KULLANIM ŞARTLARI    Nöbetçi Eczaneler    Edirne Tanıtım Videosu
EdirneAktuel.Com MOBİL
iPhone iPad Android
YEREL GAZETELER
  EDİRNE GAZETESİ   EDİRNE HABER GAZETESİ   GÜNDEM GAZETESİ   HUDUT GAZETESİ
  SONHABER GAZETESİ   STAR GAZETESİ   VATANDAŞ GAZETESİ   YENİGÜN GAZETESİ
KİM KİMDİR..?
   MEHMET TEKİNARSLAN    RECEP GÜRKAN    OKAN GAYTANCIOĞLU    ERDİN BİRCAN
   RAFET SEZEN    MUHAMMET SAVRAN    YENER YÖRÜK    ÖZGÜR YILDIRIM
   ARMAĞAN ADNAN ERDOĞAN    ABDULAZİZ ÇIKIKÇI    İLYAS AKMEŞE    FEVZİ PEKCANLI
   HAKAN ÖZKAN    EMRULLAH ÜZÜM    OSMAN GÜNEREN    FİKRET DİŞLİOĞLU
   EBUBEKİR GÜNEL    SELAHATTİN BAŞKAL    MUHSİN KİŞİOĞLU    HAKAN GİYİK
   EMİN İNAĞ    RECEP ZIPKINKURT    ÖZAY ÖZTÜRK    ORHAN DOĞAN
   ALİ SOYDAN    SALİH BARAN    LÜTFÜ KARAKAŞ    DERYA SARILARLI
© 2006-2016 TrakyaAktuel.Com
Hiçbir içerik izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz..! Yazı ve yorumların her türlü sorumluluğu yazarlarına aittir..!
Tel : +90 284 214 00 03
Tasarım & Kodlama: 22TasarıM
Servis sağlayıcı: refona.net